Głośna sprawa

Czy to koniec prawdziwego TSA?

TSA bez Marka Piekarczyka? Do tej pory to się nie udawało. Nie wiemy, czy teraz się uda (zespół próbuje z nowym wokalistą), nie tracimy nadziei, wiemy za to na pewno, że odejście Piekarczyka – który wiosną zaśpiewał z kolegami po raz ostatni – zamyka niesłychanie ważny rozdział w ich wspólnej historii. Rozdział, który chcemy teraz podsumować.
więcej ...
Głośna sprawa

Trzydziesta rocznica Big Cyca

Big Cyc w tym roku obchodzi 30-lecie, świętując je serią specjalnych koncertów w Polsce i nie tylko, z których ten najbardziej specjalny odbędzie się 5 maja w rodzinnym mieście zespołu (a przynajmniej większości jego członków) – Ostrowie Wielkopolskim. Jubileusz skłonił nas do bardziej i mniej osobistych wspomnień związanych z Cycami, bo przecież określenie „szanowni jubilaci” by tu zgrzytało…
więcej ...
Głośna sprawa

Śpiewać każdy może, krytykować – nikt

Czy artystów wolno krytykować? Czy kiedy śpiewa celebryta należy wiernopoddańczo klęczeć przed telewizorem, klaszcząc dłońmi złożonymi jak do modlitwy? Casus Rafał Brzozowskiego uświadamia, że może i krytycy nie muszą bić braw, ale powinni się uderzyć we własne piersi – nie artysty.
więcej ...
Głośna sprawa

Żarty na bok, to nie prima aprilis

Pierwszy kwietnia to wyjątkowy czas w roku. Wtedy prawda przegrywa z bluffem, a mity rządzą nad faktami. Ten dzień przeszedł też do historii polskiego rocka, za sprawą płyty Perfectu „Live April 1, 1987”. Wydarzenia towarzyszące jej wydaniu przybrały postać ponurego żartu primaaprilisowego.
więcej ...
Głośna sprawa

Gitary na ołtarzu

Rock zwany umownie chrześcijańskim kojarzy się młodszym z 2Tm2.3, starszym z „Jesus Christ Superstar”, a najstarszym z Mszą Beatową „Pan przyjacielem moim”. Bo też tylko najstarsi słuchacze pamiętają z autopsji narodziny Mszy Beatowej – właśnie minęło równo pół wieku od jej premiery. A było to wydarzenie!
więcej ...