Gra wstępna

Metale szlachetne – nie przebojowe

Słucha ich mnóstwo fanów w Polsce i za granicą, mimo że oni wcale nie nagrywają przebojów. Nie ma ich również w radiu ani w żadnych notowaniach letnich hitów, ale frekwencja na koncertach jest wysoka, a płyty dobrze się sprzedają, choć to muzyka ekstremalnie trudna w odbiorze. Gdzie tu sens, gdzie logika?
więcej ...
Gra wstępna

Nowojorczyk, który śpiewa po polsku

Większość polskich piosenkarzy marzy o karierze na zachodzie. A najlepiej w Stanach. Mało który Brytyjczyk czy Amerykanin przyjeżdża do Polski z myślą o nagraniu tutaj płyty. A Nick Sinckler wyprowadził się z Nowego Jorku, osiadł w Warszawie i właśnie przygotował album z piosenkami, które śpiewa po polsku!
więcej ...
Gra wstępna

Talenty czekają w koszu na śmieci

Kilka dni temu poznaliśmy kolejnego zwycięzcę konkursu w śpiewaniu cudzych przebojów o nazwie „The Voice Of Poland”. A właściwie zwyciężczynię. Tylko czy na Martę Gałuszewską rzeczywiście czekała cała Polska? A skąd! Czekała jedynie duża wytwórnia płytowa, która ani nie szuka, ani nie słucha młodych talentów. Bierze gotowców z telewizji.
więcej ...
Gra wstępna

Buzia na kłódkę na scenie

Ciąganie po sądach Jurka Owsiaka za przekleństwa miotane ze sceny podczas ostatniego Przystanku Woodstock przypomina nam pewien incydent, który miał miejsce dawno temu w Jarocinie. Wówczas jeden z muzyków zaśpiewał o „niepotrzebnym prezydencie” nie wymieniając go z nazwiska, ale i tak usłyszał wyrok skazujący. A było to tak…
więcej ...
Gra wstępna

To trudna robota chcieć się podobać

Powyższe stwierdzenie padło z ust Zbigniewa Wodeckiego jako puenta naszej rozmowy, którą przeprowadziłem z Artystą niecałe dwa lata temu. Wyrwane z kontekstu może pobrzmiewać chełpliwie, ale tak naprawdę brzmiało nieco zachowawczo, a z całą pewnością skromnie.
więcej ...
  • 1
  • 2