Słyszymisię

Trzy panie i (nie)męskie granie

Żeńskie trio Drekoty wraca po pięciu latach z nową płytą „Lub maszyna dzika trawa”. Oli Rzepce i pozostałym dziewczynom towarzyszą w tym powrocie znamienici goście, m.in. Mikołaj Trzaska, Ziut Gralak i Raphael Rogiński. Warto było tak długo czekać.
więcej ...
Słyszymisię

Muzyka magicznego realizmu

Czegoś takiego jeszcze nie było na polskim rynku muzycznym. Miron Grzegorkiewicz wymyślił album storytellingowy „ULSSS”, który jest muzyczną powieścią obrazkową złożoną z ośmiu epizodów. A płyty nie wyjmuje się z tradycyjnego opakowania tylko… wyciąga się zza obrazka!
więcej ...
Słyszymisię

Noworoczne remanenty płytowe

Początek nowego roku jest doskonałym pretekstem do tego, aby ostatni raz obejrzeć się za siebie i rzucić okiem na odchodzący rok. Jakie płytowe prezenty świąteczne zafundował nam na pożegnanie i zarazem na dobry początek? Ostatni kwartał 2017 należał m.in. do Comy, De Mono i Lady Pank.
więcej ...
Słyszymisię

Lekko, strawnie i przystępnie

Kuba Badach nagrał trzecią płytę solową na przestrzeni… prawie dwudziestu lat. Album „Oldschool” to pierwsza poważna próba udowodnienia jego słuchaczom, że piosenkarz nie musi być zrośnięty z żadnym zespołem. I nie musi też wykonywać cudzych utworów.
więcej ...
Słyszymisię

Halo tu Natalia

Natalia Kukulska kojarzona jest bardziej z nowoczesną niż oldschoolowo-tradycyjną muzyką pop, tymczasem nową płytę „Halo tu Ziemia” oparła na brzmieniach elektronicznych stylizowanych na lata dawniejsze. Kolejne próby elektropopowe polskich wykonawców, których trochę już się zebrało, utwierdzają mnie w przekonaniu, że najbardziej udane były te najwcześniejsze.
więcej ...