Ustawka

Człowieku, weź się zresetuj!

Ich rap jest niby staroświecki, ale wybiega w przyszłość. Przemyca sporo zwrotów znanych z popkultury, ale odwołuje się też do nordyckiej mitologii. Rahim i Fokus z grupy Pokahontaz twierdzą, że płyta „REset” jest odpowiedzią na to, co dzieje się obecnie na hiphopowym rynku. Tłumaczą również, dlaczego w końcu nagrali kawałek razem z Kalibrem 44.
więcej ...
Ustawka

Łosowski: Mogłem utknąć w muzyce rockowej

Trwa fonograficzna ofensywa grupy Kombi. Po wydaniu „Nowego albumu” z premierowymi piosenkami oraz urodzinowej płyty live „Koncert 40-lecia”, zespół Sławomira Łosowskiego przygotował dla fanów kompaktową reedycję „Koncertu 15-lecia”. Na tym nie koniec planów. Bo w szykowana jest płyta z remiksami, tylko instrumentalna i – być może – z orkiestrą symfoniczną.
więcej ...
Ustawka

Politycy odchodzą, nasze piosenki zostają

30-lecie to jubileusz poważny nawet dla zespołu tak wesołego jak Big Cyc, więc tym razem pomówimy o nim w tonacji całkiem poważnej. Na pytania związane i z teraźniejszością, i z przeszłością Big Cyca – a także z Czarno-Czarnymi, jego drugą platformą – odpowiada Jacek „Dżej-Dżej” Jędrzejak. Zobaczcie, z nim da się i tak!
więcej ...
Ustawka

De Mono to nie cztery wesela i pogrzeb

De Mono, któremu przewodzi Marek Kościkiewicz nagrało nową płytę „Enter”. Album na zwiastować nowe otwarcie zespołu, w którym nie ma miejsca na odcinanie kuponów i granie w kółko tych samych przebojów. Ale zawsze jest miejsce dla… Andrzeja Krzywego.
więcej ...